מתח נפשי

חשבון הבנק, המצב הביטחוני, הציונים בלימודים, הילדים, ההורים, הציפיות והדרישות – כל אלו יכולים להכניס לחיינו הרבה מאד מתח. בשילוב עם אורח חיים לחוץ, תזונה לקויה, חוסר בשעות שינה וחוסר ביטוי עצמי, המצב יכול להגיע לידי פיצוץ. וכך באמת קורה אצל אנשים אשר סובלים ממתחים רבים בחייהם, ואינם מטפלים בהם כראוי. מתחילות להופיע מחלות שונות, בעיות בעיכול, ירידה בתפקוד המערכת החיסונית ומערכות נוספות בגוף, כאבי ראש, בטן ופרקים, ותופעות לוואי נוספות. נוסף על כך, ירידה בתפקוד הקוגניטיבי, בעיות ריכוז וזיכרון, ועוד.

מדוע נוצר מתח?

מתח נפשי הוא מצב פסיכולוגי, שמשפיע רבות על בריאות הגוף והנפש ועל התפקוד היום יומי שלנו. המתחים שאנו סובלים מהם נוצרים בשל אורח החיים שלנו, אך האחראית העיקרית לכך היא התודעה שלנו, תפיסת העולם שלנו. העולם סביבנו יכול להיות סוער, מתוח ורווי לחצים – ולמרות זאת אנו יכולים להתהלך בו ברוגע ובשלווה. ברגע שנרכוש את הכלים להתמודד עם הלחצים והמתחים שסביבנו, ועם אלו שבתוכנו, ונדע גם מתי להרפות, נוכל לחיות חיים מאוזנים ובריאים יותר.

כיצד ניתן למנוע מתחים?

  1. הכנה מראש – הכנה מראש לקראת מצב שעלול לגרום ללחץ או מתח, מחזירה לנו את השליטה בחיינו ובתגובות שלנו למתרחש. כאשר אנו מוכנים מראש, אנו יכולים להיערך לקראת מצבים של מתח ובכך להפחית במידה רבה את השפעתו עלינו.
  1. אורח חיים מאוזן ובריא – אורח חיים מאוזן ונכון מפחית מתחים. מודעות עצמית, תזונה נכונה, פעילות גופנית ועוד, משפרים מאד את איכות החיים שלנו והופכים אותנו לאנשים רגועים ושמחים יותר.

כיצד מטפל יכול לעזור במצב של מתח?

מפגש עם מטפל הוא שלב חשוב בצעידה לעבר חיים טובים יותר. אם בעבר טיפול נפשי היה שמור רק לאלו שהיו זקוקים לו באופן דחוף, היום הוא כבר הפך לדבר שבשגרה, ונחשב לחלק בלתי נפרד מתהליך שיפור איכות החיים, המודעות העצמית והבריאות, הפיזית והנפשית כאחד. לכן, במקרה של מתחים בלתי פתורים שמשפיעים על חיינו בצורה שלילית, ביקור אצל מטפל הוא צעד הכרחי.

אנו ממליצים להשאיר פרטים באתר ולקבל הצעות ממטפלים הקרובים לביתכם

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

פלאפון(חובה)

עיר מגורים (חובה)

אבקש שיפנו אלי:
 פסיכולוג מאמן אישי שניהם