הפרעות קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שקיימת אצל כ-10% מהאוכלוסייה. לרוב היא מאובחנת אצל ילדים, מאחר והמודעות לכך היום גבוהה מאד, בעיקר בגני ילדים ובתי ספר. מבוגרים רבים אשר סובלים מהפרעות קשב וריכוז אינם פונים לאבחון ולטיפול, לעיתים בשל חוסר מודעות לכך ולעיתים מתוך סטיגמות ופחדים. למעשה, כולנו סובלים לעיתים מחוסר קשב או חוסר ריכוז, בעיקר כאשר אנו מוטרדים או עייפים. אך מי שנתקל בבעיה זו באופן שוטף, וודאי מכיר את ההשלכות הרבות שיש לכך על חייו. טיפול בהפרעות קשב וריכוז יכול להקל מאד, ולהביא לשיפור ניכר ביכולת ובתפקוד.

מה הן הפרעות קשב וריכוז?
הפרעות קשב וריכוז הן הגדרה כוללת לבעיות בתפקוד ובלמידה, שמושפעות משלושה קריטריונים:

  1. קשב (יכולת מיקוד)
  2. ריכוז (מיקוד לאורך זמן)
  3. היפראקטיביות (פעלתנות יתר)

מה המשמעות של קשב, ריכוז והיפראקטיביות?

קשב הוא היכולת שלנו להתמקד בפעילות אחת או יותר, מבלי לסטות כל הזמן לכיוונים אחרים או להיות מושפעים מהפרעות סביבתיות. ריכוז הוא היכולת שלנו להתמקד בפעולה או פעולות אלה לאורך זמן. היפראקטיביות היא אימפולסיביות ופעלתנות יתר. המקור לבעיה קשור בעיקר למוח ולמערכת העצבים, אך מושפעת גם מגורמים שונים כגון חוסר שינה, תזונה, מתח, חרדה, וכדומה.

הפרעות קשב וריכוז מתחלקות לשני סוגים:

  1. ADD (Attention Deficit Disorder) – שכוללת רק בעיות בקשב ובריכוז.
  2. ADHD (Attention Deficit and Hyperactivity Disorder ) – שכוללת בנוסף גם תסמינים של היפראקטיביות.

איך מטפל יכול לעזור במקרה של הפרעות קשב וריכוז?

הפרעות קשב וריכוז דורשות אבחנה וטיפול. ילדים ומבוגרים אשר מודעים לתופעה ומטפלים בה מעידים על שיפור ניכר בתפקוד וביכולת האישית. לעומת זאת כאשר התופעה אינה מאובחנת ואינה מטופלת, היא מובילה לתסכול רב ובעיות תפקודיות שונות, קשיים בלימודים, דיכאון, חוסר ביטחון עצמי, ועוד. טיפול בהפרעות קשב וריכוז יכול להביא לצמצום ניכר של תופעות הלוואי השונות.

אנו ממליצים להשאיר פרטים באתר ולקבל הצעות ממספר מטפלים הקרובים לביתכם

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

פלאפון(חובה)

עיר מגורים (חובה)

אבקש שיפנו אלי:
 פסיכולוג מאמן אישי שניהם